Návštěva ze žamberecké školy v naší muzikoterapii

Návštěva ze žamberecké školy v naší muzikoterapii

Ve čtvrtek 16. 5.  nás navštívila skupina dětí ze Střední školy a základní školy v Žamberku.
Se školou v Žamberku rádi spolupracujeme. V minulých letech přizvala naše žáky do projektu, ve kterém se naše děti seznámily s učebními obory, které lze v Žamberku studovat. Na projekt rádi vzpomínáme a chceme na něj navázat a přátelství dále rozvíjet.

Ve čtvrtek odpoledne si děti ze Žamberka užily muzikoterapii. Vyzkoušely si hru na bubny djembe, tibetské mísy, perkusní nástroje a buben pow-wow. Byl to pro ně nevšední zážitek. Společně strávený čas utekl nezvykle rychle. Děti i jejich pedagogický doprovod odjížděl ve  výborné náladě. A už teď se těšíme na další setkání.

 

„Naskytla se báječná příležitost rozvibrovat naše těla! A to doslovně – díky rytmům, tónům a skvělému wibe všech hudebních nástrojů a jiných vyluzovátek zvuku! A jak jinak než kdy jindy – bylo to báječné! Seznámili jsme se s řadou netradičních nástrojů – africké bubny, perkusní nástroje, tibetské mísy atd. Vyzkoušeli jsme je a nechali se unášet rytmy, pod vedením výborné a inspirující paní Mgr. Veroniky Faltusové. Zažili jsme pocit osvobození od veškerých myšlenek. Inu bylo to povznášející. Škoda, že to trvalo pouhou hodinu.“

 

 

Menu