Projektový den v Žamberku – cukrář

Projektový den v Žamberku – cukrář

V úterý 17. října  se žákyně naší školy zúčastnily projektového dne ve Střední škole a základní škole v Žamberku. Zaměřením akce tentokrát bylo seznámení žáků ZŠ s oborem CUKRÁŘ – odpalované těsto – věnečky.

Projektovému dni předcházela teoretická příprava v naší škole. Sledovali jsme výuková videa k tématu, vypracovávali pracovní listy a odpovídali na zadané otázky.

Žákyně se na projektový den velmi těšily.  Program začal hned ráno v odborné učebně – cukrářské dílně, kde už čekali studenti oboru Cukrář a jejich paní učitelky. Na pracovní ploše byly připravené suroviny a pracovní pomůcky. Paní mistrová nám představila odpalované těsto, jak a z čeho se vyrábí, pracovní postup apod. Žákyně a studenti pak pracovali ve dvou smíšených skupinách. Každý měl nějaký úkol, vzájemně si pomáhali a spolupracovali. Atmosféra byla velmi pohodová a tvůrčí. Pod velmi profesionálním vedením tak žákyně vyrobily krásné a chutné věnečky z odpalovaného těsta plněné pudinkovým krémem. Cukrářskou dílnu naplnila vůně věnečků a dalších kousků vytvarovaných z odpalovaného těsta. Byly výborné! Naše žákyně překvapily svou šikovností, snahou a zapálením pro cukrařinu. Během dopoledne se mnohému naučily. Po dobře odvedené práci ještě obdržely hodnotné ceny, výslužku (věnečky) a pamětní diplom.

Děkujeme Střední škole a základní škole Žamberk za velmi vydařený projektový den pro naše žákyně.  Ten dnešní projektový byl poslední v řadě. Celého projektu (Implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje II, KA 02 – Podpora poly-technického vzdělávání) se účastnilo mnoho žáků naší školy a mohli tak poznat nejen obor cukrář, ale také obor obsluha prádelen a zedník. Ještě jednou děkujeme za velmi přínosné a inspirativní projektové dny.

VF

Menu