Projektový den v Žamberku – cukrář

Projektový den v Žamberku – cukrář

Ve středu 14. prosince se žáci naší školy zúčastnili dalšího projektového dne ve Střední škole a základní škole v Žamberku. Zaměřením akce tentokrát bylo seznámení žáků ZŠ s oborem CUKRÁŘ – vánoční cukroví (tatrankové kuličky, plněné košíčky a linecké cukroví).

Projektovému dni předcházela teoretická příprava v naší škole, kde jsme sledovali výuková videa k tématu a vypracovávali pracovní listy, kde žáci odpovídali na zadané otázky.

Ve středu jsme absolvovali prohlídku teoretické učebny v budově školy v Žamberku a pak se přemístili do odborné dílny vybavené nejnovější technikou v oboru.

Paní mistrová nás seznámila s teorií zpracování těst na vánoční cukroví i s pomůckami a surovinami v cukrářské dílně – pracovními stoly, formičkami, stěrkami, mísami, ručními šlehači, plechy, troubou na pečení, konvektomatem, moučkovým cukrem, vajíčky, hladkou moukou, kakaem, tatrankami, oříšky, máslem, vanilkovým cukrem a rumem. Každý měl nějaký úkol a tak za pohodové atmosféry a švitoření žáků a studentů spatřilo světlo světa hned troje vánoční cukroví. Práce byla společná pro naše žáky a studenty cukrářského oboru za odborného a zkušeného dohledu paní mistrové.  Cukrářskou dílnu naplnila omamná vůně cukroví, to jsme samozřejmě ochutnali. Po dobře odvedené práci všichni naši žáci obdrželi hodnotné ceny, výslužku (cukroví) a pamětní diplom.

Děkujeme Střední škole a základní škole Žamberk za velmi vydařený projektový den pro naše žáky. Ti odjížděli s krásnými zážitky a také s myšlenkami, kam se půjdou učit, až dostudují u nás v Ústí nad Orlicí. VF

Menu