Soustředění SO UNO Bedřichovka

Soustředění SO UNO Bedřichovka

SO UNO při SZŠ, MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí, z.s.
Sportovními aktivitami na 3denním soustředění v Orlickém Záhoří pomalu uzavírají vybraní sportovci I.pololetí kalendářního  roku  2019. Soustředění se zúčastnilo 11 sportovců – členů plaveckého oddílu a oddílu stolního tenisu. Na chatě Bedřichovka  proběhl  turnaj ve stolním tenisu a v překrásné přírodě  si zdokonalovali účastníci fyzickou připravenost  na atraktivních turistických  trasách. První odpoledne jsme vyjeli na parkoviště u Masarykovy chaty a poté tradičně jako v zimě po hřebeni na  Velkou  Deštnou a po modré zpět  na Bedřichovku (asi 8,5 km).  Druhý den  dopoledne si  účastníci prohlédli okolí naší chaty a chaty Perly. Zaběhli přitom krátce i na území Polska. (celkem asi 4 km).  Ve volných chvilkách se intenzivně  věnovali stolnímu tenisu. Po obědě vyjeli opět  na  Masarykovu chatu. Obešli si polské vleky s výhledem na zimní středisko Zieleniec  a  odtud po žluté zpět na chatu Bedřichovku. Zdolali v terénu asi 8,5 km. Celkem tedy našlapali asi 21 km.
Stolní tenisté snad zúročí trénink v okresním turnaji, který se koná 30.5.ve škole.
Celkově se pobyt v Záhoří vydařil. Počasí nám taky přálo. Pokud budou mít sportovci možnost účastnit se podzimního soustředění , organizovaného ČSMPS, určitě zase pojedou.
Soustředění na Bedřichovce se mohlo uskutečnit díky dotačnímu programu MŠMT “Sportování bez bariér”, kterou získalo SO UNO za projekt “Trénujeme –soutěžíme 2019”.

Hana Kapounová

 

Menu