SO UNO Aktivity a výsledky sportování ve II. pololetí roku 2019

SOUNO při Speciální ZŠ,MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí, z.s.

Aktivity a výsledky sportování v našem oddílu ve II. pololetí roku 2019:

27.-28.9. na VII.MČR v horské cyklistice ve Srubech závodil pouze Filip Kubíček a umístil se v kategorii mužů a juniorů na 6.místě z 19ti startujících.

2.11.na I.Zimní MČR v plavání v Liberci byl opět nejúspěšnější Jan Holub. Stal se mistrem republiky ve své kategorii v disciplínách: 50mP, 50mVZ, 100mVZ, 50mZ a 100mZ Honza navíc trénuje v SK Kontakt Brno, s kterým dosáhl již pěkných výsledků ve finále  Česko-slovenského poháru, závodu s mezinárodní účastí. Dalšími úspěšnými plavci byli Jakub Horčičák – mistr republiky na 50mVZ a 100mVZ a vícemistr na 50mP a 100mP. Lukáš Čermák byl druhý na 50mP a vítěz na 50mZ v kategorii junioři B. Na MČR svedli obrovský boj i další plavci, kteří tentokrát na vítězné stupínky nedosáhli. Byla to Monika Petráňová, Václav Rohlena a Lucie Růžičková.

6.11. byli velmi úspěšní stolní tenisté na XX. regionálním přeboru Východních Čech v Hradci Králové. Vítězem se stal Pavel Richter před druhým Lukášem Schauerem v kategorii mužů. Druhý v kategorii žáků se umístil Ivan Badi. Juniory B vyhrál Matěj Strnad. Lukáš Jirůf byl v této kategorii třetí. Všichni postoupili na MČR. Příležitost dostal i Jakub Horčičák, který skončil na přeboru až pátý.

20.-21.11.proběhlo XXVII.MČR ve stolním tenisu v Hradci Králové. I tady byli stolní tenisté SO UNO velmi úspěšní, i když někteří trochu zklamaní. Ivan Badi, Jakub Horčičák i Matěj Strnad totiž odjeli s „bramborovou” medailí. Lukáš Jirůf byl sedmý. Lukáši Schauerovi se poprvé podařilo získat mistra republiky, když porazil Jana Pokutu z SK Zbojníci Zašová. Výborně hrál i Pavel Richter, který tentokrát skončil na třetím místě. Spolu s Lukášem Schauerem byl druhý ve čtyřhře.

Příjemným ukončením sportovní sezóny bylo soustředění organizované ČSMPS v Horní Malé Úpě. Uskutečnilo se ve dnech 2.-6.12. Účastníci byli ubytovaní na Hradečance. Hráli míčové hry, stolní tenis v hale Skimu. Soutěžili na bowlingu, plavali a relaxovali v bazénu. Super zážitky měli z Aqua centra v Karpatzi. Nechyběla ani turistika. Vyrazili již tradičně na Jelenku směrem na Sněžku.

Poslední aktivitou roku bylo plavání ve třech lekcích s DDM, které bylo pro nové zájemce o tento sport v SO UNO i zábavné.

17.12. vyrazili ještě plavci na V. ročník plaveckých závodů „Vánoční kapřík“ do Trutnova, kde jsou již tradičně velkými šampióny.

Všichni závodníci si zasluhují velkou pochvalu za reprezentaci oddílu, školy i města.

Děkujeme MŠMT, ČSMPS a Městu Ústí za finanční podporu sportovních aktivit našeho oddílu.