Druhé místo Václava Aligera ve výtvarné soutěži

Druhé místo Václava Aligera ve výtvarné soutěži

Požární ochrana očima dětí a mládeže na Orlickoustecku

I v letošním roce uspořádalo Okresní sdružení hasičů Ústí nad Orlicí okresní kolo výtvarné a literární soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019“. Do tohoto ročníku se zapojilo 18 mateřských a 16 základních škol, dále 36 kolektivů mladých hasičů SDH našeho okresu a 2 DDM. Celkem se účastnilo 1126 dětí, což je pro naše okresní kolo rekordní počet. Komise složená z členů Odborné rady prevence a ochrany obyvatelstva, zástupce Odborné rady mládeže a učitelky výtvarné výchovy vybrala 37 vítězných prací ve 13 kategoriích. Oceněny byly i 2 práce zvláštní cenou – obrázek „Veselý hydrantík“ od mladé hasičky ze SDH Helvíkovice a 3D „Hořící dům“, který vytvořily děti ze třídy Koťátek z MŠ Výprachtice.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v sále Hostince U Jana ve Výprachticích ve čtvrtek 11. dubna 2019. Oceněné přijeli podpořit rodiče, vedoucí mládeže i učitelky. Úžasné atmosféře přispěl vyzdobený sál se slavnostními hasičskými prapory a zázemí, které zajistil SDH Výprachtice a Obec Výprachtice. Děti převzaly ceny a diplomy z rukou starosty obce Výprachtice Luďka Skalického, starosty SDH Výprachtice Petra Pfeifera, starosty OSH Ústí nad Orlicí Jana Růžičky, starosty okrsku č. 4 a předsedy OKRR Josefa Matějky a vedoucího ORP a OO OSH Jiřího Šáry. Celý program připravila a udílením provázela členka Odborné rady prevence Květuše Bogapovová. Před budovou byla vystavena hasičská technika SDH Výprachtice.

Velmi nás potěšil zájem o tuto soutěž a opět jsme se dozvěděly, jak vidí činnost hasičů děti. Rozzářené tváře oceněných dětí a nadšení jejich doprovodu svědčí o tom, že i tato forma preventivně-výchovné činnosti má smysl. Vyhodnocené práce postupují do krajského kola KSH Pardubického kraje, které bude vyhodnoceno koncem dubna.

Jan Růžička, OSH Ústí nad Orlicí

Více fotografií ve fotogalerii:

https://oshuo.rajce.idnes.cz/Vyhodnoceni_okresniho_kola_PO_Ocima_deti_a_mladeze_2019_-_11._4._2019_Výprachtice

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 proběhlo v Penzionu U Jana ve Výprachticích slavnostní vyhodnocení okresního kola soutěže ,,Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019″ pořádané Okresním sdružením hasičů Ústí nad Orlicí ve spolupráci se SDH Výprachtice.

Do soutěže se zapojilo neuvěřitelných 1126 žáků ze 34 škol, 36 SDH a dvě školská zařízení.

Z naší školy se na krásném druhém místě umístil žák Václav Aliger z 5. ročníku základní školy praktické v kategorii K1.

Václav se společně s paní učitelkou H. Cinkovou tohoto slavnostního vyhodnocení zúčastnil, obdržel diplom a hodnotnou cenu.

Vaškovi děkujeme za reprezentaci školy.

Tato akce bude v příštích dnech prezentovaná v Orlickém deníku (Orlicky.denik.cz).  HC

 

 

 

Menu