Pobyt SO UNO Orlické Záhoří

Pobyt SO UNO Orlické Záhoří

SO UNO při SZŠ, MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí, z.s.
Sportovními aktivitami na víkendovém 3denním soustředění v Orlickém Záhoří pomalu otevřeli vybraní sportovci snad již postcovidové období kalendářního roku 2021. Soustředění ve dnech 17.-19. září se zúčastnilo 10 sportovců – členů plaveckého oddílu, oddílu stolního tenisu a badmintonu.
Na chatě Bedřichovka trénovali, hráli stolní tenis, badminton a míčové hry. Opékali buřty a zúčastnili se dokonce zkoušky orchestru žáků ZUŠ v chatě bývalé Perly. V překrásné přírodě si zdokonalovali účastníci fyzickou připravenost na atraktivních turistických trasách. Cestou do Záhoří se prošli z Klášterce na Zemskou bránu. Vystoupali i na rozhlednu Velká Deštná.
Celkově se pobyt v Záhoří vydařil, i počasí přálo. Vybraní sportovci budou mít možnost účastnit se ještě zimního soustředění, organizovaného SO UNO na Pomezních boudách v Krkonoších ve dnech 2.-5.12. 2021
Soustředění na Bedřichovce se mohlo uskutečnit díky dotačnímu programu Národní sportovní agentury (dále jen NSA) “Sportování bez bariér”, kterou získalo SO UNO za projekt “Trénujeme – soutěžíme 2021”.

Také další aktivity probíhají díky dotaci NSA:
Pravidelné tréninky plavání, nově tréninky v DDM-badminton, trénink ve stolním tenisu, turistika spojená se zvyšováním fyzických schopností a posilováním sportovců se zdravotním postižením (Podhůra u Chrudimi, Křivolík a 3denní Přechod Šumavy, který pro ně zorganizoval ČSMPS).
Plavci Jan Holub a Jakub Horčičák byli 2. 10. 2021 velmi úspěšní na plaveckých závodech v Trutnově a v prosinci je i další plavce čeká MČR v Liberci. Stolní tenisté budou bojovat v říjnu na regionálním turnaji v Hradci Králové a ti nejlepší v listopadu na MČR rovněž v Hradci Králové.
SO UNO má stále nové zájemce, kteří se chtějí hýbat, sportovat, překonávat svoje možnosti,
… a to je dobrá zpráva.

H.K.

Pobyt  SO UNO Orlické Záhoří na Bedřichovce, dne 17.9.-19.9.2021
Moc jsme si to užili.

P.V.

Menu