Projektový den v Žamberku – zednické práce

Projektový den v Žamberku – zednické práce

V pondělí 14. listopadu se žáci naší školy zúčastnili projektového dne ve Střední škole a základní škole v Žamberku. Zaměřením akce tentokrát bylo seznámení žáků ZŠ se zednickým oborem v části výroba a zpracování betonu.

Projektovému dni předcházela teoretická příprava v naší škole, kde jsme sledovali výuková videa k tématu a vypracovávali pracovní listy, kde žáci odpovídali na zadané otázky.

V pondělí 14. 11.  jsme absolvovali prohlídku teoretické učebny v budově školy a pak se přemístili do dílen v Zemědělské ulici. Tam nás pan mistr seznámil s materiály a nářadím oboru zednické práce pro výrobu a zpracování betonové směsi – písek, štěrk, cement, míchačka betonové směsi, lopaty, stavební kolečka, formy na výrobu betonových dlaždic, příložný vibrátor, palička na pěchování, strhávací lať, cedník, dřevěné hladítko. Stručně nás seznámil se zásadami a poměry míchání složek betonové směsi, předvedl práce se stavební míchačkou, namíchání betonové směsi. Následovala příprava forem na výrobu betonových dlaždic, betonáž dlaždic včetně hutnění, vyrovnání a vyhlazení povrchu. Všichni žáci přiložili ruku k dílu! Naši kluci pracovali společně se žáky 1. ročníku žamberské školy. Po dobře odvedené práci všichni naši žáci i místní studenti obdrželi hodnotné ceny a pamětní diplom.

Organizace a náplň projektového dne byla opět velmi vydařená! Je tedy naší milou povinností poděkovat za pozvání a spoluúčast v projektu.        VF

 

Menu