Tři zlaté z Mistrovství ČR ve stolním tenisu

Už výsledky z Regionálního přeboru východních Čech 1.11. v Hradci Králové naznačovaly, že stolní tenisté Lukáš Jiruf a Pavel Richter, kteří trénují v tělocvičně Speciální ZŠ v Ústí nad Orlicí, budou i na 28. ročníku MČR patřit mezi největší favority.

Tento předpoklad se potvrdil 23. – 24. listopadu ve sportovní hale Spec. ZŠ v Hradci Králové.

Lukáš Jiruf zde získal zlatou medaili a titul mistra republiky v kategorii „Muži D“ /hráči s diagnózou Downův syndrom/.

Pavel Richter – absolvent naší školy a dlouholetý reprezentant vybojoval nejprve zlatou medaili a titul společně s Lukášem Schauerem ve čtyřhře a poté v dramatickém finálovém zápase zvítězil i ve dvouhře. Získal tak druhé „zlato“ a titul i mezi jednotlivci v nejsilnější kategorii „Muži A“. Tím se stal nejúspěšnějším hráčem 28. ročníku Mistrovství ČR.

Nutno dodat, že ve stejné skupině vybojoval „bronz“ reprezentant Lukáš Schauer – absolvent a tenisový odchovanec naší školy. Pro úplnost, druhé místo patří letos domácímu hráči Integry HK Ondřeji Vitvarovi.