Výlet s tajenkou do Moravské Třebové

Výlet s tajenkou do Moravské Třebové

Ve středu 20.3. jsme v krásném slunečném odpoledni nasedli s druhou skupinkou internátu do vlaku směr Moravská Třebová a vydali se na výlet s tajenkou, který měl název „Za smutným příběhem zakázané lásky“. Tento výlet nám paní Lucka z agentury veldo.cz poskytla zdarma a moc jí za něj děkujeme.

První písmenka tajenky jsme získali hned na náměstí T.G.Masaryka, potom jsme se přesunuli do zámecké zahrady a prošli starodávný most, tam jsme objevili další písmena do tajenky. A začala ta náročnější část.  Abychom mohli tajenku dokončit, museli jsme vyjít Schody mrtvých – po jejich absolvování jsme byli taky tak trochu mrtvíJ. Schodů bylo fakt hodně. A už jsme se ocitli na hřbitově a Křížovém vrchu, kde jsme tajenku dokončili. I přesto, že nám vyšlo divné slovo – HERERET, tak je to správně, jedná se o jméno egyptské princezny, jejíž tvář je v muzeu v Moravské Třebové a byla to první mumie v Česku vytvořená 3D vizualizací.

Pak už jsme seběhli Křížový vrch a spěchali se občerstvit do Laskavárny, která se nachází v klášteře. V Laskavárně jsme si příjemně odpočinuli a moc pochutnali na zmrzlinovém poháru, palačinkách i trochu zdravějším caprese a byl čas vydat se na zpáteční cestu, která rychle uběhla. A všichni jsme to zhodnotili jako velmi vydařené odpoledne. JH

 

Menu